Літній табір 2016

Як і щороку, одразу після закінчення навчальних буднів, Письменська школа гостинно прийняла учнів ( а наразі просто дітвору) до дружної родини пришкільного табору.


     Назва нашого табору вже традиційно незмінна – «Веселка». А от загони, не без участі дитячої творчості, одержали нові назви – «Сонечко» та «Капітошки». З кожним роком кількість охочих долучитися до табірних буднів та свят зростає. Адже це чудова можливість  провести час з друзями, знайти нових,  та по-справжньому поріднитися зі школою.

   Цього року обов’язки начальника табору виконує Смілик Любов Яківна, вихователями працюють Ваврик Любов Василівна, Швидь Аліна Юріївна, Воскобойник Тетяна Вікторівна та Радченко Наталя Георгіївна. Неможливо уявити ранок у «Веселці» без веселої зарядки, яка не обходиться без Красоти Сергія Олександровича. Активну участь у роботі табору приймають також Радостєва Марія Анатоліївна та Шаталова Тетяна Миколаївна.

   Не встигли вихованці табору навтішатися свободою, відсутністю уроків, можливістю бігати і стрибати досхочу, а їх уже чекало перше свято. Звісно, це 1 червня – День захисту дітей. За два дні до того учні початкових класів встигли приготувати справжню концертну програму! Це було неймовірно! Ведучими на святі були Трунова Кіра та Запорожченко Анна (3 клас). Важко повірити, але такі маленькі дівчатка впоралися із своїм завданням на відмінно. А ще дітвору розважали двоє невгамовних мишенят (Близнюк Софія та Смоловиченко Тетяна – 2 клас), кіт Леопольд ( Лебідь Микола – 4 клас), який зміг усіх подружити чарівною фразою «Давайте жити дружно», а золота рибка (Панченко Анастасія – 2 клас), яку зловив Леопольд, виконувала бажання, даруючи безліч пісень та танців. Протягом свята діти прийняли участь у багатьох конкурсах і розвагах. Можна з упевненістю сказати, що вони як слід повеселилися. Розважальна програма закінчилася справжнім флеш-мобом під керівництвом учнів 4 класу, які навчили усіх охочих веселому танцю «Цьом-цьом-цьом». Це остаточно здружило дітей на всю табірну зміну. Цього дня ніхто не залишився без солоденького. А «підсолодив» це свято голова Письменської селищної ради – Кравець Юрій Вікторович.

 

   Цей день став справжнім відкриттям для вчителів. Адже учні розкрили свої таланти і довели, що молодше покоління школи вміє працювати в команді, дружити, креативно мислити, виконувати серйозні доручення та радувати дорослих. Але головною метою цього свята було, звичайно ж, дати можливість дітям відчути себе щасливими та нагадати про Права Дитини. З нетерпінням чекаємо пригод, веселощів, екскурсій та розваг цього літа. Нехай наші діти ростуть у мирі, злагоді, любові. І нехай їхнє дитинство буде справді щасливим.

 

 

Радостєва М.А.

12 квітня День космонавтики

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики — свято, яке установлене на знак першого польоту людини в космос. В Україні 12 квітня відзначається як День працівників ракетно-космічної галузі України.

Молодші класи Письменської школи не оминули увагою святкування Дня Космонавтики. 12 квітня у шкільній бібліотеці відбувся захід «Крізь терни до зірок» під час проведення якого діти дізналися, про те що 12 квітня 1961 року радянський космонавт Юрій Гагарін  на космічному  кораблі «Восток» з космодрому «Байконур» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин. Окрім того 12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою «Шаттл». 

 Першим космонавтом незалежної України став  Леоні́д Костянти́нович Каденю́к.  В період 1990–1992 рр. він пройшов підготовку в якості командира транспортного корабля «Союз-ТМ». Під час підготовки до космічних польотів та в процесі випробувальної роботи пройшов унікальну інженерну і льотну підготовки. При цьому вивчив космічні кораблі «Союз», «Союз-ТМ», БТКК «Буран», Орбітальну станцію «Салют», частково орбітальний комплекс «Мир» та американський БТКК «Space Shuttle».  В період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія»  місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду. 

Біблітекар Вороневич Людмила Юріївна підготувала цікаву інформацію про цей день, про космос та його підкорювачів, а також мальовничий колаж з фотоматеріалами. Доповнила розповідь учитель 4 класу Смілик Любов Яківна. До підготовки та проведення долучилися вчителі 2 та 3 класу Радостєва Марія Анатоліївна та Ваврик Любов Василівна, які підготували з дітьми віршики. (Мезенцева В. 2 клас, Ракол С .2 клас, Красько С. 3 клас, Хорт А. 3 клас). Вірші прозвучали також із уст четвертокласників (Бурсалова А., Княжева К., Дубовиченко А., Предибайло Р., Хветкевич О.). А ще учениці 2 класу Смоловиченко Т. та Мезенцева В. намалювали малюнки про космос.      

     Усі учасники заходу дізналися більше про космос та його роль у сучасному житті.

25 лютого 2016 року

145 років з дня народження Лесі Українки

У Письменській СЗШ відбулося відзначення 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки. У підготовці свята взяли участь бібліотекар Людмила Юріївна Вороневич, вчителі М.А.Радостєва, Л.Я. Смілик, Ваврик Л.В. та Т.В.Шаталова.

 «Я на гору круту крем’яную

Буду камінь важкий підіймать.

І , несучи вагу ту страшную

 Буду пісню веселу співать.»


 

 

    Важко повірити, але ці слова належать красивій молодій жінці з аристократичними манерами та душею, сповненою безмежної лірики. Така жінка в Україні є одна – Леся Українка. Саме їй, а вірніше 145 – й річниці з дня її народження було присвячено виховний захід, що пройшов 25 лютого  у стінах Письменської школи. Цього разу на гостину до книжкового храму знань, бібліотеки, завітали учні 1 – 4 класів.

   Жоден рік навчання у школі не обходиться без вивчення творів Лесі Петрівни. Адже значення її творчості важко недооцінити. Вона вміла написати лаконічно, просто, але своїм власним неповторним стилем, який вміщував глибину почуттів. Це особливе уміння поетеси і в наші дні змушує таких сучасних і вибагливих дітей затамувати подих і слухати  вірші, які проникають у саму середину серця. Цього дня із задоволенням декламували вірші учні та  вчителі. А бібліотекар підготувала змістовну розповідь про тяжкі муки, якими супроводжувалось все життя Лесі  через туберкульоз, яким вона хворіла із самого дитинства, про творчі злети, всесвітнє визнання, бажання жити, незламний дух, який ставлять у приклад і дотепер. На заході діти змогли переглянути рідкісні фотографії з дитинства дівчинки Лесі, її родини, улюбленого братика Михайла, будинку, у якому виросла поетеса, її разом з відомою мамою Оленою Пчілкою. Учні помітили, що на дитячих фотографіях Леся завжди була у національному вбранні. Відкриттям для них стало і те, що псевдонім Українка був обраний неспроста – вона хотіла, щоб усі знали, що вона з України. Нас із Лесею розділяє століття, але навіки поєднує любов до України, українського слова, української душі … Нехай слово її звучить у класах, бібліотеках, домівках і в наших серцях.

22 лютого 2016 року

День рідної мови

22 лютого 2016 року в Письменській СЗШ відбулась урочиста лінійка до дня рідної мови.

Підготували учні 5 та 10 класу, вчителі Паталаха Т.С., Воскобойник Т.В.


20 лютого 2016 р. Україні День Героїв Небесної Сотні

В ці лютневі дні Україна вшановує загиблих під час Революції Гідності 2014. Небесна сотня — так назвали українці тих, хто в боротьбі проти режиму Віктора Януковича віддав своє життя за Україну, за її майбутнє, за кращу долю для усіх нас. 

19 лютого в Письменській СЗШ серед учнів 1-11 класів  пройшов єдиний урок «Вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” 

 

27 січня 2016 року

 Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Це страшне слово Голокост

Щорічно 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Така дата була обрана не випадково, оскільки в 1945 році був  звільнений найбільший нацистський концтабір Освенцим-Біркенау (Аушвіц), що знаходився на території Польщі. За час існування цього концтабору в ньому загинули, за деякими оцінками, від 1,5 до 2,2 млн осіб. У наші дні, термін Голокост (Holocaust) характеризує Німецьку нацистську політику 1933-1945 років, в найжорстокішій боротьбі з єврейським народом, відрізнялася особливою жорстокістю і зневагою людським життям.

27 січня в Письменській СЗШ був проведений мітинг-реквієм серед учнів 5-11 класів, присвячений Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту який підготували учні 10 класу  (Ситник Дар’я, Мисочка Тетяна, Хандрига Світлана,  Швець Юлія, Дубовиченко Діана)  під керівництвом Єсипенко Л.Л. Ведучі заходу закликали пам’ятати про уроки Голокосту і надалі запобігати виникненню актів геноциду, породження расизму, шовінізму, ненависті. Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх хто став жертвою злочинних вбивств фашистів у роки Другої Світової війни.

Класними керівниками  початкових класів (Радостєвою М.А., Шаталовою Т.М.,Смілик Л.Я., Ваврик Л.В.) була проведена виховна година пам’яті по вшануванню жертв Голокосту. Невелика історична подорож перенесла дітей в ті страшні часи. З жалем в серцях та сльозами на очах вони уважно переглядали документальний фільм, присвячений пам'яті жертв Голокосту та людям, які вижили дивом,пройшовши через жахи гетто і нацистські табори смерті. Особливо їх вразило те, що людей закопували в землю іще живими. По завершенню,  діти підтримали ідею рівності усіх людей, незалежно від їх національності та віросповідання.  

22 січня

Урочистості до Дня Соборності України у Письменській СЗШ

 Нехай ніхто не половинить

Твоїх земель не розтина
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.

 

         Щасливі ми, що народилися в такій чудовій, багатій, мальовничій країні – в нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.
державне свято  День Соборності  та Свободи України наша школа  відзначила  урочисто та патріотично.  Школярі, щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки, дівчатка – в українських віночках. Важливість цього державного свята підкреслювали синьо-жовті стрічки на одязі.  Діти  намалювали  яскраві газети, приурочені до свята. В школі пройшли уроки національно-патріотичного спрямування з  української історії,  у початкових класах Письменської СЗШ приєдналася бібліотекар Вороневич Людмила Юріївна. Вона підготувала для дітей змістовну розповідь про історію цього свята, довгождане для багатьох поколінь патріотів з’єднання  українських земель. Також учні дізналися про традиції, що супроводжують це свято. Одну з них підтримують у початкових класах вже не перший рік – на знак єдності діти беруться за руки разом з вчителями під звуки Державного Гімну. Спеціально до свята бібліотекар підготувала виставку книг відповідної тематики. На заході прозвучали поетичні вітання з уст учнів. Не обійшлося і без пісні української, сповненої почуттям глибокої любові і шани до Батьківщини:

 

«За квітучі гаї і калини цвіт у лузі

 станьмо браття мої, помолімось разом друзі.

 Хай молитви слова в небо птахою полинуть,

 

щоб завжди берегла Матір Божа Україну».

     

         В актовій залі школи для учнів 5-11 класів пройшов захід:

 «Україна - єдина країна!» на якому учні мали змогу більш детально познайомитись з історією свята становлення Соборності України. Під чарівну пісню про рідний край (у виконанні уч. 10 кл. – Д. Дубовиченко ), взявшись всі за руки, діти показали єдність українського народу. А яскраві плакати, виготовлені спеціально до свята, розповіли учням, що Соборність – це єдність, цілісність та рівність.

 

        Саме тепер, як ніколи, важливо пригадати цю подію, коли, незважаючи на всіх тих, хто був проти, хто хотів загарбати українські землі собі – українці об’єдналися і демонстрація єдності мільйонів довела, що, попри всі намагання наших супротивників, Україна існуватиме вічно! Цей день, 22 січня,  школярі запам’ятають як день важливого державного свята.

 

Вч. початкових класів Радостєва  М.А.

 

та педагог-організатор Піліпська Л.М

 

 

6 грудня

День Збройних Сил України

 Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Hащадку славних віків.

 

   6 грудня відзначається День Збройних Сил України- це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

    Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

   На наших військoвих пoкладена священна місія — бoрoнити рідну землю, забезпечувати мирне життя свoгo нарoду. Істoрія Українськoї держави, і її Збрoйних Сил свідчить прo те, щo вoни з честю викoнують її й надалі свoєю важливoю справoю нагадують всьoму світoві прo те, щo Україна у надійних руках.

   В цей нелегкий час вся країна тамує подих слідкуючи за подіями на сході. Ми всі з повагою ставимося до воїнів, які охороняють кордони нашої Батьківщини і не дозволяють ворогам пройти далі. Напередодні Дня Збройних Сил України всі з особливим теплом згадують про героїв АТО. Не стала винятком і Письменська школа. 

    Учні нашої школи, такі як: Мирошніченко І. – учень 11 класу, Ситник Д., Швець Ю. – учениці 10 класу, Драпікін Б., Федунова І. – учні 9 класу, Скрипник Т., Заказнюк Т., Мартиненко В., Твердохліб В – учні 8 класу, Шевченко А. та Шевченко М. – учениці 7 класу та  учень 5 класу – Старущенко В. під керівництвом заступника директора з виховної роботи Радченко Н. Г. та педагога-організатора Піліпської Л. М.,  провели лінійку з нагоди святкування Дня Збройних Сил України. Особливу увагу звернули на основних етапах становлення Української держави та  її незалежності.  Також була представлена виставка підручників про українських воїнів-захисників, про патріотизм до рідної землі. Класними керівниками були проведені виховні години «Привітайте солдата» , «Пам’ятаймо про героїв АТО», хвилинки спілкування «Єднання заради перемоги».  

   Ми вдячні всім, хто захищав нашу рідну землю від ворожих військ, хто ставав на захист Вітчизни за першим її покликом! 

   Сьогодні військовослужбовці виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави.

   Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

 

28 листопада

День пам’яті жертв Голодомору

 

                «То був страшний навмисний злочин

                 Такого ще земля не знала

                 Закрили Україні очі

                 І душу міцно зав'язали…»

 

Щорічно в останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв  голодомору 1932-1933 років. Українською катастрофою ХХ століття називає сучасна громадська думка голодомор 1932 – 1933 років в Україні. Адже від голоду, масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадянської воєн. Багато сторінок вписано криваво-червоним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про голод. Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду. Ця трагічна сторінка історії нашого народу – національне горе, яке забрало життя мільйонів невинних людей, назавжди залишиться в пам’яті кожного з нас. 

27 листопадав Письменській СЗШ учнями 8 та 10 класів (Ситник Д.,  Ваврик К., Мартиненко В., Ваврик Ю., Токарь Ю., Швець Ю.,  Гордєєв Д., Михайлов В., Твердохліб В., Шейгець Р.,Скрипник Т., Горленко  Д.) під керівництвом викладачів Галич М.Б. та Єсипенко Л.Л. був проведений виховний захід «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну». Учні нагадали присутнім страшні сторінки історії України та вшанували пам’ять невинно загиблих українців. Шкільним бібліотекарем  Вороневич Л.Ю.  була підготовлена тематична книжкова виставка “Ці трагічні тридцять... чорні”.  

       Пам'ять – нескінченна книга, в якій записане все: і життя людини, і життя країни. Історія органічно пов'язана з пам'яттю, яка долає невпинний час, долає забуття. Безпам'ятство — це невдячність перед минулим і безвідповідальність перед майбутнім. Щоб не помилятися в майбутньому, ми повинні все пам'ятати ! 

 Учні та викладачі Письменської СЗШ, вшановуючи історію рідної землі, також приєднуються до Всеукраїнської акції «Запали свічку», яка проводиться 28 листопада  о 16 годині по всій Україні.

 

16 листопада

Виховна година "Безпека на дорозі - безпека життя"

9 листопада

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика

 

Конкурс має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. В Письменській СЗШ учні 3-11 класів приймають активну участь в конкурсі.

          Серед учнів молодших класів рочистий початок цього заходу підготували  вчителі: Ваврик Л.В., Радостєва М.А., Смілик Л.Я.  Вчителі ознайомили учнів з відомим меценатом  канадським  підприємцем українського походження – Петром Яциком.  Ваврик Л.В. та Радостєва М.А. виготовили інформаційний стенд присвячений цій події, де розмістили коротку біографію Петра Яцика та етапи проведення Міжнародного конкурсу знавців мови.

           Учасники отримали емблеми до цього конкурсу, виготовлені вчителями школи. І ось завдання отримали учні школи і розпочалася серйозна робота.  Під час виконання завдань учні показали свої знання  з мови, творчі здібності та власну індивідуальність.

          Переможцями  заслужено стали серед учнів 3 класу - Запорожченко Анна та Трунова Кіра, 4 класу - Хветкевич Олександр та Лебідь Микола.

 Участь у такому серйозному конкурсі – неабиякий досвід для дітей.

 

2 жовтня

День вчителя

Вклонiться, люди, вчителю своєму, володаревi слова i пера…

 

В першу неділю жовтня в багатьох країнах відзначають Всесвітній день вчителя. Офіційно його визнали в більш як ста державах. Це свято також не оминуло і нашу школу. 

2 жовтня в школі урочисто відзначили  День вчителя. 

    Наші вчителі вже з самого ранку відчули радість свята, адже учні вітали їх на вході до школи музичними вітаннями.

    В цей день учні 8-11класів традиційно організували День самоврядування у школі. Виконував  обов’язки директора школи Мирошніченко Іван . Згодом школярі приступили до виконання своїх обов’язків, а вчителі мали можливість відпочити та приємно провести час за чаюванням. По закінченні уроків в актовому залі школи відбувся святковий концерт, підготовлений ведучими під керівництвом заступника з НВР Радченко Н.Г.та участю всіх учнівських колективів. Розпочали свято ведучі – учні 9 класу Драпікін Богдан  та Постухова Анастасія . Вони нагадали всім присутнім, що учитель – професія унікальна, бо всі професії починаються з учителя. Учні дарували своїми виступами працівникам школи лагідні посмішки, вірші та чудові пісні.Діти дарували педагогам чудові вірші,  пісні, танці, сценки, жарти.  Вихованці дякували своїм учителям за працю і намагалися створити святкову атмосферу не тільки в залі, а й в серці  кожного присутнього. А ще школярі відвідали і привітали з професійним святом вчителів - пенсіонерів. Щирі емоції, слова вдячності, а іноді навіть і сльози викликали теплі привітання дітей у колишніх освітян.

 

Педагог-організатор Письменської СЗШ Піліпська Л.М.

12 вересня

День фізичної культури і спорту

  Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94.

  Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім'я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відмічені «золотим м'ячем» як найкращі футболісти Європи. Визнана у світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних і 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

  Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличко, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонова, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.

Відзначення 76-ї річниці завершення Другої світової війни

2 вересня 2015 року, до відзначення 76-ї річниці Другої світової війни, в школі проведені виховні заходи патріотичного спрямування, направлені на висвітлення героїчних сторінок історії українського народу у Другій світовій війні, його ролі у перемозі Антигітлерівської коаліції. Підготовлено та проведено єдиний урок "Героїзм українського народу у роки Другої світової війни". Жертв кривавої війни вшанували квітами та хвилиною мовчання.  Всі заходи пройшли з метою виховання патріотизму та  під гаслом "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо".

01.09.2015р. Зі Святом Першого Дзвоника!

Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками  шкільного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, усмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги  –  дороги до знань, до нових звершень.

 З усією теплотою серця цього дня адміністрація закладу висловлює вітання учням, їх батькам, вчителям. Терпіння, наснаги, творчих злетів! 

Зі святом Вас!

1 вересня

Урочиста лінійка в Письменській школі


Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, вже не зупинити плинність часу, позаду залишилися канікули. Ось і настав він, довгожданний день для всієї дітвори – день зустрічей, усмішок, день Першого шкільного дзвоника. І саме першого вересня,  відкрилася  перша сторінка шкільного життя для  19  маленьких хлопчиків та дівчаток,   нових  мешканців  Країни Знань Письменської  СЗШ. 

     1 вересня 2015 року в школі традиційно проведено урочисту лінійку по святкуванню початку навчального року - Дня знань. 

У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі дітям, вчителям, батькам та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! А у нашій школі це свято збіглося з річницею відкриття школи. 40 років минуло з того дня, як перші учні сіли за парти. Вони вже привели у школу своїх дітей, а деякі, навіть онуків. Зі святом учнів, вчителів та батьків привітали  головний архітектор Васильківської райдержадміністрації Заїка О.М., голова Письменської селищної ради Кравець Ю.В., вчителі -пенсіонери.


1 вересня

1-й урок

День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першоклашки з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань. Учні школи подорослішали за літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі— люди, які ведуть їх до вершин знань.

Традиціями цього свята , що передаються від  покоління до покоління школярами, стала купа квітів для педагогів, пишні банти першокласників, гучний звук першого шкільного дзвоника, й звісно ж, найперший урок у новому навчальному році -  «Полюби у собі Україну », проведений з метою виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, пошани до свого народу, бажання приносити користь своїй країні; розвитку громадянської свідомості, пізнавальних інтересів учнів.


24.08.2015р.

День незалежності України

День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна: 24 серпня (а саме цього дня наша країна святкує 24 річницю своєї незалежності) є головним державним святом.

"Віра, відвага, мудрість, пам'ять, стійкість і совість – споконвічні риси українців. Ключова цінність для нас – непереможне прагнення до Незалежності. Україна. Народжені вільними"

23.08.2015р.

                      З Днем прапора України!

23 серпня українці відзначають величне свято — День прапора України. Що означають блакитний і жовтий кольори на стягу нашої держави, та якою є історія українського прапора?

Символіка кольорів прапора України

Сполучення синього та жовтого кольорів — одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі його використовували ще до прийняття християнства.

А що ж означають ці кольори? Спробуємо розібратися.

Синій здавна символізує чисте, мирне небо, а жовтий — символ праці і достатку — це колір хлібного лану. Проте є і інші означення. Жовтий і синій кольори є поєднанням головних символів життя — золотого сонця у синьому космосі.

А ще жовтий і синій — це вогонь і вода, чоловіче та жіноче начала.

Таке поєднання кольорів використовували і козаки. З ХVІІІ ст. прапори Війська Запорозького все частіше виготовлялися на блакитному полотнищі, де жовтою фарбою малювалися зорі, хрест, зброя чи постаті святих.

Дедалі більше ці дві фарби зустрічаються в побуті, в одязі козаків, використовує їх навіть церква.

Історія українського прапора

Терниста і складна історія формування українського прапору. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу великих імперій змушували на деякий час відкласти думки про державний прапор, а в новітні часи безглузді суперечки прихильників розпаду української державності про неправильне розміщення кольорів на прапорі і досі викликає напруження в соціумі. Чого тільки не вигадували про український прапор: і що його в свій час «перевернув» Скоропадський, і що «зрадник» Мазепа отримав його від шведів, і що розташування кольорів не відповідає правилам геральдики (науки про прапори), і навіть що, за фен-шуєм, розташування синього над жовтим означає, нібито вода заливає вогонь, а це символізує занепад.

Аби розвіяти міфи про державний стяг України та розставити всі крапки над «і», давай дізнаємось більше про історію українського державного прапору.

Найдавніші українські прапори мали трикутно-клинову форму. Так за часів Київської Русі найпоширенішим був червоний прапор з тризубом-двозубом. А вже пізніше, у ХІV столітті, на українських прапорах почали з’являтися синій та жовтий кольори: приміром, у 1848 році вони були зображені на прапорі Галицько-Волинського князівства, а також вживалися на гербах середньовічних міст, шляхти, князів. Починаючи з ХVІІІ століття синє полотнище дедалі частіше ставало тлом для прапора Війська Запорозького, на якому зображали лицаря в золотих штанах із золотим орнаментом та арматурою. В 1917-1921 роках, під час української революції, синьо-жовте полотнище було державним прапором Української Народної Республіки та Української Держави, очолюваної Скоропадським.

Попри всі вигадки, нібито Скоропадський перевернув український прапор, перетворивши його з жовто-блакитного на синьо-жовтий, відомо одне: жодних змін у прапорі цей державний діяч не робив. Тільки уяви собі, який резонанс би це викликало у тогочасній пресі! Дослідники зазначають, що були деякі хибні публікації, нібито 22 березня 1918 року був затверджений якийсь закон про жовто-блакитний прапор, але ні у протоколах засідання, ні у звітах про це нічого не сказано. Насправді ж, тоді розглядалася версія зображень герба та печатки авторства В. Кричевського. Першим документом, який визначив розташування кольорів на українському прапорі був законодавчий акт від 27 січня 1918 року. Тоді Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила тимчасовий закон про флот УНР, у якому йшлося: «...2. Прапором української військової фльоти є полотнище о двох – блакитному і жовтому кольорах. В кряжі блакитного кольору історичний золотий тризубець з білим внутрішнім полем в ньому.

3. Прапором Української торговельної фльоти є полотнище о двох – блакитному і жовтому кольорах.»

Аналізуючи історичні події, можна впевнено сказати, що синьо-жовтий прапор ХХ століття був символом українського національного опору проти комуністично-рядянської окупації. А коли розпався СРСР, український білокор (прапор з двох кольорів) почали використовувати як державний стяг незалежної України. Офіційно синьо-жовте полотнище стало прапором України 18 вересня 1991 року, за рішенням Президії Верховної Ради України.  У 2004-му, справедливість відновиться, й українці, після складного шляху визнання незалежності своєї країни, почнуть святкувати День державного прапора України на загальнодержавному рівні.

20.08.2015р.

Запрошуємо мешканців селища Письменне долучитися до патріотичної акції «Прапор у твоєму вікні».

До Дня державного прапора, який традиційно відзначається 23 серпня, усім мешканцям селища Письменне пропонується взяти участь в патріотичній акції «Прапор у твоєму вікні». Учасником патріотичної акції зможе стати кожен, хто вивісить у своєму вікні символ державного прапору. Дана акція буде проходити по всій Дніпропетровській області.

Давайте всі разом долучимось до акції і виразимо свій патріотичний і незалежний настрій ! 

 Друзі! Пам’ятайте, що прапор — одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож у День державного прапора України не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний стяг як символ гордості за свою країну !

07.05.2015р.

День пам'яті жертв Другої світової війни

7 травня молодше покоління шкільної громади знову одержало вагомий привід зібратися однією дружною родиною. День пам’яті про Другу Світову Війну – ось привід. Все могло б обмежитися виховними годинами у кожному окремому класі. Але вже традиційно учні та вчителі початкових класів Шаталова Тетяна Миколаївна, Смілик Любов Яківна, Радостєва Марія Анатоліївна та Ваврик Любов Василівна вирішили об’єднати зусилля. І вийшло справжнє свято. А ініціатором та тією людиною, що посіяла зерна цього заходу став вчитель музики та за сумісництвом гарний друг і товариш Письменської школи Теоколкін Микола Миколайович. На уроках музики він розучив з дітками чудові душевні композиції на тему Дня Перемоги та пам’яті про війну. Пісні «Вічний вогонь», «Хочемо миру», «Батьківщина у нас міцна», «На безіменній висоті» гармонійно вписалися у змістовний та лаконічний сценарій, сповнений душевної лірики у виконанні учнів 1,2,3 та 4 класів. В ролі читців цього дня побували і вчителі Шаталова Т.М. та Смілик Л.Я., які донесли до розуму та душі кожного присутнього незмінне гасло цього свята «Ніхто не забутий, ніщо не забуто…». Ведучими були Радостєва М.А. та Ваврик Л.В., які до того ж виконали знакову пісню «Маки червоні»(Маки червоні знов розквітають, пам’ять дідів бережуть. І до вогню, що серця зігріває їхні онуки ідуть…) До речі кожен вчитель на святі мав змогу приколоти біля серця той самий символічний червоний мак завдяки зусиллям Ваврик Любов Василівни, яка за один вечір за допомогою ниток та крючка вив’язала чудові прикраси. Окремим рядком хочеться зазначити кропітку працю Миколи Миколайовича з дітками 5,6,7 та 8 класів, з якими він організував справжній хор, який завершив свято проникливою піснею «Солдати війни». Крім вшанування пам’яті загиблих воїнів, вчителі постаралися втілити виховну ідею ще одного важливого змісту. На прикладі ІІ Світової показали -  правда завжди на боці ображеного, і справедливість рано чи пізно візьме гору. Так станеться і в наші часи. Ображений буде винагороджений перемогою, а кривдник, той хто порушив мир чужої країни, буде покараний! Звичайно ж, ми говорили про сучасну війну на сході України.

ПАМ’ЯТАЄМО! ПЕРЕМАГАЄМО!


24 квітня

День Землі

24 квітня

Зустріч з односельцем Жолондевським Володимиром Володимировичем, майором ЗСУ 28 окремої механізованої бригади, який проходить військову службу в зоні АТО

26 квітня

29-річниця Чорнобильської катастрофи

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська трагедія. 29  років пройшло з того часу, як вибухнув реактор на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І чверть століття  цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади і хворіє серце, тому що знає –не на добро це, не на життя.

Чорнобиль – це назва невеличкого районного центру, що знаходиться за 130 кілометрів від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, яка почала будуватися на території біля красуні річки Прип’яті. Невдовзі біля атомної виникло ціле місто енергетиків – Прип’ять,  в якому середній вік жителів у 1986 році становив 26 років. Місто швидко розбудовувалось: відкривалися школи, дитячі садочки, лікарні, магазини... Це було місто-сад. Які широкі вулиці! А яких тільки квітів не було у скверах, алеях, парках! Улюбленим місцем відпочинку залишалася річка. Ніщо не віщувало біди. Квітень завершував свою вахту в природі і мав передати її травню. В 1986 на Чорнобильській атомній електростанції працювало вже чотири енергоблоки, добудовували шостий, а п'ятий збиралися пускати в дію. Це була найпотужніша на той час атомна електростанція в Європі. Це мала бути гордість Радянського Союзу, але в історію Чорнобиль увійде назавжди як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства техногенних катастроф.

  23 квітня в Письменській школі був проведений  Єдиний урок патріотизму «ЦІНОЮ ЖИТТЯ», присвячений 29 річниці аварії на Чорнобильській атомній станції в 5-9 класах.  "Дзвони Чорнобиля" - таку назву мав виховний захід для учнів 1-4 класів Письменської СЗШ. Вже стало доброю традицією проводити години спілкування, єдині уроки й інші заходи у початковій школі однією великою дружною родиною. Так вчинили і цього разу.   Смілик Любов Яківна спільно зі своїми колегами підготувала та провела для усіх початківців змістовну лінійку. Простими, доступними, сповненими щирих емоцій словами дітям розповіли про ту страшну трагедію, її відлуння в наші часи; показали фотоматеріали із зони відчуження; заслухали поетичну лірику, що оплакує те страшне горе. Словами співчуття, туги та гордості пом'янули чоловіків-героїв, що загинули, рятуючи людство від ще більших масштабів трагедії. Учні натхненно висловили свої думки з приводу того, що вони мають робити і якими бути людьми, щоб людство більше ніколи не зазнавало подібних нещасть.

8 березня

Міжнародний жіночий день

     Жодна школа в переддень 8 березня не обходиться без свята для матусь та бабусь. Так і у нас! Але цього року вчителі початкових класів Письменської СЗШ виявили трохи креативу. Замість традиційного концерту чи виховних годин у класах,  влаштували веселі розважальні змагання, що проходили у 2 етапи. Спочатку всі дівчатка 1-4 класів проявили свої здібності в кмітливості, швидкості та умінні господарювати. За це були нагороджені пам’ятними призами – блокнотиками. А вже потім почалося найцікавіше… До змагань запросили усіх матусь та бабусь!!! І почалося… Жінок вишикували, розрахували на «перший-другий», розділили на дві команди і дали відчути себе безтурботними школярками. Довелося їм і пазли складати, і дистанцію з підмітанням кульок проходити, і впізнавати себе на малюнках дітей… А коли справа дійшла до конкурсу частівок, то тут вже жінки відвели душу. В хід пішли всі здібності та таланти, акторська майстерність і, навіть, хусточки. Рахунок за результатами змагань був нічийним, але кожна мама та бабуся одержала свій подарунок, трепетно підготований їхніми дітками. Не обійшлося звичайно ж і без теплих привітань від дітей, пісень та танків, які демонстрували поки журі підводило проміжні та підсумкові результати. Цей захід було підготовано стараннями вчителів Шаталової Т. М., Смілик Л. Я.,Радостєвої М.А. та Ваврик Л. В., а ще нашого незмінного друга і помічника – вчителя музики Теоколкіна М. М., бо без його баяна у школі не обходиться жодне свято. Треба сказати, що ніхто не розраховував на аж такий успіх цього заходу. Але мами одержали величезне задоволення, по-справжньому відпочили і висловили багато слів подяки… Радіємо з того і ми, і дякуємо за візит до школи, гарний настрій та емоційне єднання прекрасної половини Письменного!


Радостєва М.А.


20 лютого

Революції Гідності

  Минають дні і ночі - та назавжди 

Калейдоскоп кривавий, невблаганний, 

Я бачу ті обличчя і ті очі 

Тих хлопчиків, що згинули 

за нас з тобою на Майдані…

 

       20 лютого 2015 року відзначається  річниця Революції Гідності в Україні.  Учні Письменської СЗШ зібрались  в актовому залі, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які боролися за честь, правду і гідність, віддали своє життя за Україну. 21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Єропейську Україну! У 2014 році ми стали сучасниками великої  трагедії нашої країни. Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Протягом заходу звучали поетичні твори самодіяльних авторів. В залі звучали вірші та пісні про героїв. Хвилиною мовчання учні та присутні в залі вшанували пам’ять співвітчизників. Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

15 лютого

26 років із дня закінчення війни в Афганістані

Війна.  Чужа. Нежданна. Непотрібна.

Геройство. Біль, дочасна сивина.

Прокляття чаша випита до дна.

Жорстока тиша. Вибухоподібна.

Війна. Війна. Війна.

 

Війна! Коли чуєш це слово, відразу уявляєш щось велике і дуже страшне. Це не тільки бої, героїзм і подвиг. Це важкі людські страждання, нелюдські випробування. Це смерть багатьох людей. Війна- горе не однієї людини, а цілого  народу.

15 лютого  минає 26 років із дня закінчення війни в Афганістані.

Але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу.

Сьогодні 16 лютого 2015 року учні Письменської СЗШ зібралися на свято пам’яті, присвячене воїнам інтернаціоналістам, які загинули в афганській війні. На святі звучали вірші та пісні про Афганістан. Багато років минуло, по різному зараз називають і воїнів, по різному висвітлюють і причини і дані про втрати. Але воїнів, тих молодих хлопців вже не повернути, а матерів ніколи вже не заспокоїти і нічим їх втрати не компенсувати.


6 лютого

День зустрічі випускників

Минають роки за роками

Щасливі, радісні, сумні...

             

 Шановні випускники Письменської СЗШ!

Раді повідомити Вам, що 6 лютого 2013 р.о 18.00 год. рідна школа буде чекати Вас на традиційну зустріч з випускниками.

 З повагою адмінісрація та учні Письменької СЗШ. 


22 січня

День Соборності України

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ переживав, як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого  та біль сьогодення – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України.

 

Велична і свята, моя ти  Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

 

Саме цими словами розпочався тематичний  урок  22 січня у Письменській школі для всіх її учнів .

Надзвичайно гарний  урок підготували вчителі початкових класів з своїми учнями .  Чотири класи обєдналися в одну велику родину, символізуючи єдність всієї країни. Тема  об’єднаного уроку -  «Україна – земля моїх батьків».

Під час уроку вчителі познайомили дітей з термінам «соборність», «символи»,  «традиції».  Лунали  патріотичні пісні та вірші про Україну. Діти в національних костюмах виконали народний танок. До свята діти намалювали плакат «Єдність,цілісність та воля», багато тематичних малюнків, в яких розкривали чарівність і неповторність нашої Батьківщини.

Велика подяка  класоводам початкових класів: Смілик Л.Я., Ваврик Л.В., Радостєвій  М.А., Шаталовій Т.М., які завжди  творчо,  відповідально і з душею ставляться до своїх учнів та батькам школярів, для яких школа  -  одна велика родина.

Всі класи разом з класними керівниками відзначили цю історичну дату, а учні 9 класу Ситник Дар’я, Романенко Михайло, Хандрига Світлана, Дерфі Вікторія,Швець Юлія, Гавриш Валерія, Токарь Юлія, Шевченко Альона та їх класний керівник Зрожевська Н.М.  ще й підготували та провели загальношкільну лінійку,  тема якої   «Соборність України -  багатовічне прагнення українського народу»!

У  виконанні учнів 7 класу Заказнюк Тетяни, Скрипник Тетяни, Хандриги Ліліани, Ваврик Валерії, Ваврик Юлії під керівництвом Теоколкіна М.М. надзвичайно зворушливо линула пісня про Україну Тараса Петриненка .

Актуально і пронизливо лилися слова вірша Т.Г.Шевченка, який прозвучав у виконанні учениці 7 класу Хандриги Ліліани.

 Шкільний  бібліотекар Михайлюк Л.В. облаштувала  книжкову виставку «З Україною в серці», яка відображає історію України, життя і побут українців та провела огляд літератури з цієї виставки з учнями 6 класу. Дуже схвилював школярів  колаж  підготовлений Михайлюк Л.В. «Я - патріот» про односельчан, які боронять свободу і незалежність України на Сході.

Проведені заходи допомогли дітям поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України,   відчути себе частинкою єдиної, незалежної, вільної  країни, зрозуміти , що тільки в єдності - наша сила.

 

Заступник директора з виховної роботи  Бабич Т.В.


12 грудня

"Хоробрі серця"


«Ти,земле наша, рідная, святая!
                                                                  Ти,Батьківщино люба, золотая!
                                                                   Це знову напад?З ворогом двобій?
                                                                   Ми чуєм, нене!Ми йдемо на бій!»
                                                                                              П.Тичина


 

         Моє покоління народилось  після війни. Про боротьбу України  за волю і незалежність ми знаємо з історії,кіно,книг.
Ніколи не могли уявити собі,що у цивілізованому двадцять першому столітті  нашій державі знову доведеться відстоювати свою цілісність і незалежність.
       
Ніхто не міг  навіть подумати ,що на долю наших дітей випаде тяжке випробування,яке не обминуло  всієї України і мешканців нашого селища. Сьогодні  до Письменської СЗШ завітали  воїни-захисники. Це син і батько Савчуки. Коли син Вадим  став солдатом і був направлений в зону АТО,вслід за ним добровольцем пішов і батько. Зараз вони на ротації,і ми запросили їх до школи.

     «До нас йдуть воїни», - заговорили школярі і швидко побігли до актової зали на зустріч з воїнами АТО.У приміщенні панувала тиша. Широко розкриті очі дітей  з цікавістю розглядали до найменших дрібничок одяг воїнів і їх самих.

     «Здравия желаем!» - привітались воїни.

     «Добрий день!»- допомогла відповісти дітям вчителька на незвичне вітання. В  залі зібралась вся школьна родина . Учні 9 класу приготували вітання на тему «Хоробрі серця». Присутні в залі вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх загиблих воїнів АТО. 
    Воїн, за позивним «Сєдой», та його син Вадим, розповіли про буремний Схід.  Як Прометей, що задля утвердження щастя і долі людей намагався здолати всі труднощі, так і наші захисники долають їх з вірою у перемогу.
    «Ми українці, ми кращі», - говорить батько. «Хоч ми одягнені гірше, у нас немає такої, як у ворогів зброї, але ми не загарбники, ми захищаємо свою землю, щоб ви, діти, спокійно спали, вчилися, щоб у вас все було добре – ось для цього ми на Сході»-стверджує син.
Дітям та вчителям було цікаво чути розповідь з перший вуст, учасників АТО.
Різноманітними були і питання до воїнів АТО.
- Коли закінчиться війна?
- Чи є польова кухня і як ви харчуєтесь?
- Скільки вміщує танк, БТР пального?
- Чи воюють на нашій території американці?
- Чи до нас дійде війна?
- Як жителі сходу ставляться до воїнів-захисників?
- Хто більше допомагає-волонтери чи держава?
Запитань було багато і різні.
    Дітей захопила розповідь про те, як  воїни захопили в полон 6 десантників з міста Пскова, і їх танк(а таких в Україні немає) та перейменували його в «Дніпро».
Ще один епізод з життя на сході розповів батько. В одному із дворів він знайшов собаку, якого господарі залишили прив’язаним  помирати біля хати, голодного, слабкого. Воїн відгодував, підлікував пса і той віддячив йому вірною службою – допомагає захищати рідну землю, ні на крок не відходить від свого рятівника, ні вдень, ні вночі. Іноді слугує йому за «подушку » в польових умовах.
- Людину можна знищити, але не перемогти, - звучало з вуст батька.
- Ми переможемо і прийдемо тільки з перемогою, - запевняв  син.
- Нехай хоч краплинка нашої перемоги переважить терези перемоги, - продовжував батько. І ці слова не з екрана телевізора. Це почуття, віра в перемогу, це вогник у душі, який запалює інших!
    Щира віра захисників у перемогу завжди була могутньою силою в боротьбі. Це відчули під час зустрічі і діти, і вчителі. Так, це герої, патріоти. Вони взірець патріотизму для всіх нас.
    «Слава Україні!», «Героям слава!» - скандували в залі.
    На згадку про зустріч діти виготовили своїми руками подаруночки воїнам АТО,вітальні листівки,вишиті хустинки,солодощі, які наші земляки відвезуть своїм побратимам , побажали їм повернутися живими та здоровими і знову зустрітися в цьому залі.
    Весь колектив Письменської СШ низько вклоняється всім матерям, котрі виховали своїх дітей мужніми, відважними захисниками рідної землі. 


                                                                Бібліотекар Письменської СЗШ Михайлюк Л .В.

22 листопада

В Україні 22 листопада, відзначають 81 річницю Голодомору 1932-1933 років - День пам'яті жертв Голодомору..

Вперше пам'ятна дата була встановлена в 1998 р. указом Президента Леоніда Кучми і називалася Днем пам'яті жертв Голодомору. У 2000 р. назву було змінено на "День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій". У 2007 р. згідно зі зміною, внесеною указом Президента Віктора Ющенка, став називатися Днем пам'яті жертв голодоморів.

 Голодомор 1932-1933 рр., який став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 10 млн, а за неофіційними - до 13 млн жителів всієї країни. Крім Голодомору 1932-1933 рр. в історії України були зафіксовані голодомори 1921-1923 та 1946-1947 рр.

 

В Письменській СЗШ з нагоди  трагічної річниці – Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. пройшла лінійка, яку підготували учні 7, 9, 10 класів.Пам’ятаймо, щоб не допустити трагедії у майбутньому – не можна забувати про минуле. 

21 листопада - День гідності та свободи

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Д. Чередниченко

 

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Президент  України Петро Порошенко підписав Указ про День гідності та свободи, який українці віднині й навіки будуть відзначати 21 листопада. В Письменській СЗШ з нагоди Дня гідності та свободи класними керівниками 1-10 класів були проведені виховні заходи. 

  17 листопада - "Ярмарок Солідарності"

    Старшокласники  Письменської СЗШ запропонували терміново провести «Ярмарок солідарності», а зібрані кошти направити на лікування  -  реабілітацію після чисельних операцій  односельця, воїна АТО  Шаковича Сергія Геннадійовича, який був тяжко поранений у бою на Донеччині. Молодші   школярі запропонували провести акцію  «Зігрій солдата». Батьки  підтримали таке рішення дітей і від щирого серця  допомогли втілити дитячі бажання  в життя. Кожна  небайдужа родина придбала пару  теплих шкарпеток , туалетне мило,а одна бабуся сказала своєму  онучку: «Бери дві пари шкарпеток, мені для наших захисників нічого не жалко!». Разом з родинами діти написали листи вдячності зі своєю адресою, телефонами, щирими побажаннями, склали їх трикутничками і заховали  в шкарпетки.   Отримають бійці нашу допомогу, будуть одягати шкарпетки, а там  сюрприз – дитячі листи. І стане обов’язково тепліше  бійцям не стільки від новесеньких шкарпеток, стільки від теплих, щирих слів, подарованих дитячих долоньок і сердець, цілунків і побажань  миру, скорішої перемоги та повернутися живими і здоровими . Ось так ваша газета надихнула нас на хороший вчинок.

11 листопада - Міжнародний день енергозбереження

Свято було засноване у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE. Участь у проекті взяли близько 20 країн. Саме тому свято отримало статус міжнародного. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища . Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше , що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно. У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято, проходять заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та існуючі поновлювані джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію. У Письменській СЗШ також долучилися до цієї події. Протягом осінніх канікул вчителями школи та технічним персоналом було проведено утеплення вікон в класах. Завхосп школи Мякота Світлана Антонівна провела лекцію серед пресоналу школи про енергосберігаючі флуоресцентні лампи і їх користь у більш економному використаннні електроенергії.  

9 листопада

День Преподобного Нестора Літописця Київського

У листопаді 2014 року виповнюється 958 років із дня народження преподобного Нестора Літописця. Враховуючи історичне значення діяльності першого вітчизняного історика, видатного письменника та мислителя і ченця Києво-Печерської лаври, день народження преподобного Нестора Літописця відзначається на державному рівні.

У середині XI ст., коли ігуменом Києво-Печерського монастиря був преподобний Феодосій, в обитель прийшов юнак, ім’я якого стало символом книжної мудрості, поєднаної з аскетичним подвигом. Преподобний Нестор Літописець насамперед відомий як автор знаменитої «Повісті временних літ». Йому також належать «Читання про житіє і погублення блаженних страстотерпців Бориса і Гліба» та «Житіє преподобного Феодосія Печерського». У 1091 році, напередодні престольного свята, ігумен Сильвестр доручив Нестору викопати із землі мощі святого Феодосія. Саме завдяки тому, що преподобний особисто брав у цьому участь, сьогодні нам відомі деталі цієї священної події. Про висоту особистих чеснот Нестора свідчить той факт, що він разом із іншими духоносними отцями Києво-Печерської обителі брав участь у вигнанні біса з Микити Затворника (згодом Новгородського святителя).

Головним послухом Нестора було літописання. Він не просто старанно виконував доручену йому справу, а цінував і любив книжне знання. «Велика бо користь буває людині від учення книжного, — казав він, — книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння, і мудрість бо, і стриманість здобуваємо ми із словес книжних… Це ріки, що напоюють увесь всесвіт, це джерела мудрості». Перш ніж із-під його пера з’являлися літописні рядки, святий вивчав різні історичні джерела, серед яких візантійські хроніки Іоанна Малали та Георгія Амартола, попередні руські літописні зведення й оповіді, монастирські записи, просто свідчення сучасників: торговців, воїнів, мандрівників.

Святий помер у 1114 році, заповівши братії не полишати його справи. Історія зберегла імена продовжувачів Несторового літопису, серед них ігумен Сильвестр, ігумен Мойсей Видубицький, який продовжив літописання до 1200 року, а також ігумен Лаврентій — автор рукопису, що датується 1377 роком, завдяки якому ми і знайомі з «Повістю» Літописця.

Преподобний Нестор повідомляє нам про перші згадки про наш народ у всесвітніх церковних джерелах, про створення слов’янської грамоти Кирилом та Мефодієм, про Хрещення княгині Ольги та вибір віри князем Володимиром, про перших митрополитів Руської Церкви, про виникнення Печерської обителі та багато іншого. Адже ретельні дослідження джерел української писемності сформували стійку дослідницьку думку про те, що саме з діяльності преподобного Нестора Літописця починається письмова українська мова. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета Максима Рильського:

 

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від води

Вона хай буде.

Вірно й слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

                     Хоч і живе своїм життям.

В Письменській СЗШ 7 листопада 2014р. бібліотекарем Михайлюк Людмилою Вікторівною було підготовлено в шкільній бібліотеці книжкову виставку до Дня  української писемності та мови .

Міжнародний день боротьби проти фашизму,

расизму та антисемітизму

Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму відзначають 9 листопада. Цей день присвячений пам'яті про трагічні події у ніч з 9 на 10 листопада 1938 року, коли у Німеччині стався масовий єврейський погром, який отримав назву «Кришталева ніч» або «Ніч розбитих вітрин».

 

 За ніч нацисти вбили більше 90 осіб, 30 тисяч євреїв були схоплені та відправлені у концтабори. Сотні синагог були спалені вщент, а тисячі вітрин магазинів, які утримувалися євреями, розбиті - звідси і виникла історична назва погрому. Страшна ніч 1938 року поклала початок Голокосту - масовому насильству щодо єврейського народу, яке призвело до загибелі близько шести мільйонів євреїв. За  оцінками істориків, практично повна відсутність реакції на погром як усередині самої Німеччини, так і в інших країнах Європи розв'язала фашистам руки і стала стимулом до початку масового знищення європейських євреїв.

28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні ми святкуємо  річницю звільнення  України  від фашистських загарбників. Довгих три роки випробувань стали страшною ціною сьогоднішнього миру.

Невимовно тяжких втрат зазнав український народ у тій страшній воєнній круговерті, що розметала, понівечила і розтоптала мільйони людських доль. Це була трагедія. Її принесли з собою гітлерівські орди, які без жалю топтали нашу землю, палили міста і села, грабували, гнали в німецьке рабство дівчат і хлопців, убиваючи на своєму шляху кожного, хто не хотів скорятися загарбникам.

Скільки безневинних людей зазнали нечуваних тортурів, знущань та принижень у концтаборах, тюрмах, на примусових роботах та пересильних пунктах!

Вклонися, моя Україно, цим людям величним і скромним,

що в назвах фронтів титанічних пронесли наймення твоє.

Ти словом достойним розкажеш своїм поколінням потомним,

чому їм довічну пошану твій вдячний народ оддає!

Пам’ять загиблих на фронтах, закатованих у фашистських катівнях, спалених у пекельних крематоріях, замучених голодом, замордованих страшною війною, вшануймо хвилиною мовчання.

У літопис Великої Перемоги навічно вписані імена тисяч і тисяч славних синів і дочок України. Воювали вони на різних фронтах, виборюючи Перемогу – одну на всіх. Багато хто загинув під час визволення нашої рідної української землі.

 

І сьогодні поруч із нами незримо присутні захисники і визволителі України, поховані у 28 тисячах братських могил на її території. Присутні полеглі, чиї імена загубилися в кривавій круговерті боїв, відступів та оточень, проривів та котлів, у гестапівських катівнях і концтаборах, на трагічних і скорботних біженських шляхах... Історія визволення України, як і всієї війни, писалася доблестю і самопожертвою воїнів, талантом полководців. Хто поліг за Дніпро, за Україну, буде, як співається в пісні тих літ, справді жити у віках. Жити в наших помислах і справах, нашій генетичній пам'яті.

 

В Письменській СЗШ з нагоди 70 річниці визволення України від фашистських загарбників була проведена лекція  для  викладачів на тему "Історичні міфи, пов’язані з вигнанням нацистських окупантів із України". 

Сьогодні, 14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці та День українського козацтва

Християнське та народне свято Покрова Пресвятої Богородиці відзначається церквами східного обряду 14 жовтня (1 жовтня за старим стилем). Крім того в цей день в Україні відзначають День українського козацтва та День української повстанської армії (День УПА).

Є декілька легенд про історію свята, але всі вони зводяться до того що під час однієї з облог Константинополя русинами Аскольда (в іншій версії сарацинами) в 910 році місту загрожувала небезпека. Тоді мешканці міста звернулися в молитві до Богородиці з проханням про порятунок, і коли вона заступилася за місто – воно було врятоване.

На древньоруські землі це свято прийшло з прийняттям християнства та глибоко вкорінилося в народних звичаях та культурі.

 

Покрова Пресвятої Богородиці по праву вважається найбільшим осіннім святом. Традиційно до Покрови завершується заготівля врожаю на зиму та розпочинаються приготування до весіль. А також на Покрову землю покриває листя, а деколи і сніг. За давньою традицією дівчата, що бажають ще цього року взяти шлюб, мають побувати на Покрови в церкві та помолитися.

Сьогодні в нашій школі  був проведений виховний захід "Козацькому роду-нема переводу!" для учнів 5-10 класів під керівництвом заступника директора з ВР Мудрак Л.В. та педагога-організатор а Піліпської Л.М. 

5 жовтня – професійне свято всіх працівників сфери освіти.

Це свято відзначається ще з радянських часів — з 1965 року. В Україні День вчителя, згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року, відзначається в першу неділю жовтня. Цей день покликаний привернути увагу до становища вчителів у суспільстві, їх ролі в освіті та розвитку. Адже вчителя — це не тільки люди, які викладають науки, вчителя — це наставники молодого покоління, які готують їх до дорослого життя. Понад 100 держав у світі відзначають День вчителя. День вчителя, мабуть, найулюбленіше свято не тільки самих вчителів, а й учнів. Це день квітів, привітань, яскравих стінгазет та святкових концертів, які готують учні.

 

В  Письменській СЗШ 3 жовтня учні школи підготували музичну програму  і привітали   вчителів з їх професійним святом. 

А Ви знаєте, що 30 вересня загальноукраїнський день бібліотек?

Щорічно  30 вересня наша країна відзначає загальноукраїнський день бібліотек. Це свято запровадив другий  Президент України Леонід Данилович Кучма, своїм Указом від 14.05.1998 р. № 471/98. На сьогодні в цей  день на території нашої держави налічується близько  40 000 бібліотек. Послугами українських книгосховищ користуються близько 17,5 000 000  читачів, для нас  працює в системі бібліотек близько 53 тисяч бібліотечних працівників.

Виконуючи наказ МОН "Про проведення місячника "Час читати" в Письменській школі бібліотекарем Михайлюк Людмилою Вікторівною підготовлено і проводиться цикл  цікавих заходів, направлених на популяризацію книги. 1 жовтня в 1 класі проведені голосні читки "В гостях у казки", де діти слухали казки, та відгадували загадки про героїв з казок.

«Діти, ми сьогодні проведемо з вами бесіду про дбайливе ставлення до книги»,- так розпочався бібліотечний урок у 3 класі,де діти ознайомилися з народженням книги І.Федоровата повторили правила поведінки з книгою. Актив 3 класу перевірив стан підручників в 3 класі.

 А ось 4 клас, прийшовши до бібліотеки біля виставки «Твій друг-книга» ознайомилися з творчістю письменників А.Барто, М.Пришвіним, П.Бажовим, К.Чуковським та іншими творами.  До дітей завітали Веселинка з Пояснючкою, які склали незвичайні приклади. Учні 4 класу з задоволенням розвязували їх, а потім кожен взяв собі довподоби книжечку.

 

Учні 2 класу разом з класоводом Мороз Н.М. прийшли на екскурсію до бібліотеки. Бібліотекар Михайлюк Людмила Вікторівна розповіла дітям як створювалася книга від давніх часів і до сьогодення, познайомила з Нестором – літописцем, вчила берегти книги. Діти взяли участь у казковому лабіринту, що вела до країни Читландії. Потім кожен вибрав цікаву книжечку для самостійного читання.

Подарунок на свято «Віри, Надії, Любові»

30 вересня 2014 року. Сонячний осінній день. Мій останній робочий день в школі. Останні уроки: іду на заслужений відпочинок після 51 року вчительської праці. Сумно прощатися з юними веселими учнями, з добрими колегами, зі школою. Але, дякуючи моїм коханим учням та творчості моїх колег, адміністрації школи (директору М.Б. Галич), я цього дня не забуду ніколи. Це вони організували таку душевну щиру шкільну лінійку - проводи вчителя на пенсію присвячену мені. Не сподівалась, не чекала: слова вдячності, море квітів, оптимістична пісня у виконанні колег (муз.керівник М.М. Теоколкін) про те, що … «жизнь она не кончается, жизнь она продолжается»..

Це була не ситуативна гра на уроці. Всі побачили учнів у справжній життєвій ситуації: вчителя проводжають на пенсію. Ніхто не приховував сліз – ні учні, ні вчителі. Так, у нас ростуть справжні щирі у почуттях люди – не треба сумніватись! Мені вже прийшла пора іти зі школи, а вам, любі діти, ще вчитись, вчитись і рости, будувати Україну і власне життя. А мені будуть гріти серце й душу ваші палкі слова та слова з пісні моїх шановних колег: «На земле жили - прожили мы не зря».

 Тож від усього серця дякую вам за щиру повагу і бажаю всім миру, злагоди, натхнення та успіхів у навчанні та на життєвій ниві.

З повагою,

Вчитель англійської мови, методист, відмінник народної освіти

 

Данилюк Ніна Антонівна

Олімпійський тиждень у школі

         З 8 по 12 вересня по всій території України пройшов Олімпійський тиждень, який присвячується здобуткам українських спортсменів на внутрішніх та міжнародних аренах у минулому та вихованню підростаючої олімпійської молоді на майбутнє. Письменська СЗШ підхопила ідею проведення Олімпійського тижня, під час якого учні школи отримали можливість більше дізнатися про історію Олімпійського руху, його ідеї та принципи, про те, як загартовувати себе не лише фізично, а й інтелектуально.

08 вересня 2014р. в нашій школі Олімпійський тиждень розпочався урочистою лінійкою серед  молодших класів, яку підготували учні 1-4 класів під керівництвом вчителя молодших класів  Радостєвої Марії Анатоліївни.  Учні підготували чудові вірші про спорт, докладно ознайомилися з олімпійською символікою і навіть прослухали оригінальний запис офіційного гімну Олімпійських ігор.

Для учнів середньої та старшої ланки учнями 8 класу Шевченком Олександром, Дряпікіним Богданом, Федуновою Іриною під керівництвом вчителя фізичної культури  Красоти Сергія Олександровича була проведена лінійка на тему «Історія Олімпійських ігор від давнини до сьогодення».

Серед учнів молодшої ланки цікаві заходи проводилися протягом всього тижня. У вівторок учні змогли проявити свої інтелектуальні здібності у рамках вікторини «Спорт-знайка». Середи чекали найбільше, адже саме цього дня відбулося спортивно-розважальне свято «Веселі старти». Оновлений спортзал став чудовим місцем для дітей, щоб показати свої вміння стрибати, бігати, влучати в ціль, вправно користуватися м’ячем. До четверга учні готувалися заздалегідь, адже саме цього дня проводився конкурс малюнків з відповідною тематикою. Захоплення, радість, хвилювання, гордість можна було побачити в очах дітей, коли вони у присутності усіх учнів початкової школи ( а це більше 50 дітей) по-справжньому презентували свої малюнки – розповідали про задум та зміст своїх робіт. У п’ятницю, як і очікувалося, було підведено підсумки Олімпійського тижня та нагороджено переможців грамотами та подяками. Неможливо не згадати, що цього дня достойно змогли заявити про себе і влитися у дружну шкільну родину учні 1 класу, які підготували невеличкий виступ і нарівні з учнями 2-го, 3-го та 4-го класів одержали свої перші відзнаки.

Вчителі початкової школи привітали своїх діток із черговими здобутками і побажали цікавих задумів, захоплюючих подій та нових звершень у майбутньому...

 

З нагоди  цього свята бажаємо всім учням  Васильківського району тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами. Нехай оминають вас травми і прикрі невдачі, завжди супроводжує міцне здоров’я і дух перемоги.

Результати змагань олімпійського тижня “Веселі старти“ учнів початкових класів

Назва змагання

Команда «Олімпієць»

Команда «Зірка»

«Біг з перешкодами»

2

3

« Хто швидше»

3

1

«Попади в ціль»

4

3

«Місток»

2

3

«Баскетболісти»

2

4

«Гонка м’ячів»

2

1

Разом

15

15

Результати змагань олімпійського тижня

Спортивна вікторина“ учнів початкових класів

 

Вид завдання

Команда  «Олімпієць»

Команда «Зірка»

Назвати прислів’я зі словом здоров’я

3

2

Відгадати загадки

2

4

Продовжити речення

4

2

Вірш про спорт

3

4

Разом

12

12

 

 

Осінній час, прекрасний час, коли ідуть у перший клас...

01.09.2014р.

Осінь ніжно розпустила,

Фарби різних кольорів

І ласкаво запросила, 
 знов до школи школярів.

            Відлетіло літечко. І знову вересень покликав до школи…І знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника…І знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх квітів. Так, наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості.  Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято учнів, учителів, батьків, свято, яке об’єднує всі покоління.

 Новий 2014-2015  навчальний рік розпочався урочистими заходами і в Письменській середній загальноосвітній  школі. Голосно звучала   урочиста музика, звідусіль лунали теплі привітання і кожне людське серце, хвилюючись відгукувалося на заклик першого дзвінка.   Першою  на святі всіх присутніх привітала з Днем знань директор Письменської СЗШ  Галич Майя Борисівна, яка побажала усім миру і злагоди, школярам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети, а головне вирости справжніми патріотами нашої України. Усі присутні   під час урочистої  лінійки  вшанували хвилиною мовчання загиблих   Героїв ХХІ століття – воїнів української армії, які загинули в зоні АТО на Сході. Ностальгічні погляди дорослих, смуток і радість – переплелися воєдино.

 Цей день завжди яскравий, насичений емоційністю, хвилюючою атмосферою, сповнений нових надій. День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першоклашки з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету,   ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань  зі своєю першою вчителькою Радостєвою Марією Анатоліївною.

Але незважаючи на сум і радість в цей день також  хочеться особливо теплими словами привітати всіх людей, які мають безпосереднє відношення до свята в Письменській СЗШ, а саме благодійників  та батьків які надали допомогу у ремонті  та підготовці школи до нового навчального року. Адже саме завдяки спонсорській допомозі  нашого односельця  Мудрака Анатолія Петровича було зроблено ремонт аварійної частини покрівлі школи загальною площею 240 м2..  Також  хотілось відзначити Мікуляк В., Андросюк М.А., Ваврик Віталія, Олійника В., Ваврик Валентина, Хорт Володимира, які також не залишилися осторонь та надали допомогу школі. Весь поточний косметичний ремонт своїми невтомними руками робили технічні працівники нашої школи, а саме прибиральниці Твердохліб А., Скрипник Л., Буцька О., Вороневич Л., Білецька Н., робочий  Костенюк П.Д., кухар Шовкун Л., помічник кухаря Кравченко О. та кочегар Гладка С. під керівництвом невтомного завгоспу Мякоти С.А. Завдяки їм наші школярі в новому навчальному році будуть навчатися у світлих і гарних класах.

 

Усім, хто в цей День прийшов до навчальних закладів здобувати знання, бажаємо здійснити свою мрію, досягти своєї мети у житті, нехай навчальний рік буде легким та успішним, пройде цікаво та плідно, у взаєморозумінні з викладачами та батьками. Будьте завзятими і наполегливими, старанними, цікавими до усього незвіданого. Нехай скарбничка ваших знань поповнюється щоденно. Пам’ятайте, Ви наше світле майбутнє, гордість батьків та рідної  неньки України!

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія