3 вересня

10 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

«Всі люди народжуються вільними і рівними  у своїй гідності та правах» -

проголошує ст. 1 Універсальної Декларації прав людини ООН 1948 року

День Знань

    День знань — це, мабуть, єдине свято, яке одночасно є і загальним для всіх, і особистим для кожного. Першоклашки з ще не зовсім зрозумілим їм почуттям трепету, ховаючись за величезними букетами квітів, тримаючись за руки батьків, роблять свій перший крок на великому шляху знань. Учні школи подорослішали за літо, відпочилі і засмаглі, знову зустрічаються зі своїми друзями і діляться враженнями про проведені літні канікули. Батьки, бабусі й дідусі проводжають своїх дітей та онуків у новий навчальний рік, де їх зустрічають вчителі— люди, які ведуть їх до вершин знань.

      Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, вже не зупинити плинність часу, позаду залишилися канікули. Ось і настав він, довгожданний день для всієї дітвори – день зустрічей, усмішок, день Першого шкільного дзвоника. І саме першого вересня,  відкрилася  перша сторінка шкільного життя для  32  маленьких хлопчиків та дівчаток,   нових  мешканців  Країни Знань Письменської  СЗШ. 

     1 вересня 2018 року в школі традиційно проведено урочисту лінійку по святкуванню початку навчального року - Дня знань. 

       Традиціями цього свята , що передаються від  покоління до покоління школярами, стала купа квітів для педагогів, пишні банти першокласників, гучний звук першого шкільного дзвоника, й звісно ж, найперший урок у новому навчальному році -  «Полюби у собі Україну », проведений з метою виховання почуття патріотизму, любові до рідного краю, пошани до свого народу, бажання приносити користь своїй країні; розвитку громадянської свідомості, пізнавальних інтересів учнів.

   У цей день від всієї душі хочеться побажати успіхів у навчальному процесі дітям, вчителям, батькам та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! Традиційно зі святом учнів, вчителів та батьків привітали:  голова Письменської селищної ради Кравець Ю.В.,подарувавши першокласниками  папки з канцелярським приладдям,вчителі -пенсіонери.

 

 

17 травня 2018р - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

17 травня 2018 р. учні 9 класу під керівництвом вчителя Єсипенко Л.Л. підготували і провели урочисту лінійку «Вишиванка – твій генетичний код» на якій розповіли про історію свята вишиванки, історію вишивки  та традиції які є на теренах України.   Також була проведена  шкільна акція «Бережи українське – носи вишиванку» до якої долучилися учні, вчителі та техперсонал школи і 17 травня прийшли в школу в українських вишиванках. В шкільному фойє була представлена цікава виставка «Традиції майстрів української вишивки», де   були      представлені     роботи    вчителя    фізики    Письменської СЗШ  

Теоколкіної Л.І. та роботи учнів школи.

21 лютого

Міжнародний день рідної мови

Святкова лінійка та мовний квест

   21 лютого 2018 р. у Письменській СЗШ І-ІІІ ступенів відбулася святкова лінійка присвячена Міжнародному дню рідної мови, яку провела вчителька української мови та літератури Т.В. Воскобойник разом із учнями 7 і 10 класів. Вони нагадали учням школи про цей день, розповівши історію виникнення свята, навівши цікаві факти про інші мови світу, а наприкінці присутні мали змогу переглянути соціальний відеоролик, у якому лунає заклик берегти рідну мову.

   Також, у цей день було проведено мовний квест "Люби і знай рідну мову", в якому взяли участь учні 6 і 7 класів. Виконуючи різноманітні завдання (ребуси, " Загадки-жарти", "Відшукай слово", " Анаграми", "Морфологічні приклали" та ін.), школярі показали свої знання і кмітливість.

 

 

20 лютого

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Письменській СЗШ

«Герої не вмирають»

     Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували (без чиновницької тяганини та церковних постулатів) – за велінням серця долучили до  Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали  країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…

        18 - 20 лютого в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної сотні — людей, які  віддали свої життя за свободу під час Революції Гідності.

        20 лютого у Письменській СЗШ  було проведено виховний захід на тему: «Герої не вмирають!», присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні для учнів 1-11 класів. 

         Захід розпочався виконуванням державного гімну України після чого учні висловили шану людям, які поклали свої голови за наше майбутнє.

«Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній земл»і, - звучали зі сцени  слова ведучих. Під час заходу учні читали вірші,присутні переглядали відеосюжети, які були присвячені«Героям Небесної сотні », а закінчився виховний захід хвилиною мовчання.

          Також бібліотекарем  була створена виставка літератури «Герої ХХІ століття», яка була організована в холі школи.

  Для учнів 9-11 класів організовано перегляд документального відеофільму «Небесна сотня».

Забути кров святу не маєм права! –
Лишила слід безсмертний і терпкий…
Героям України – Слава! Слава! Слава!!!
І наша пам’ять – на усі віки!

15 лютого

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі.

  Так, 15 лютого, в Письменській СЗШ, для учнів 1-11 класів, була проведена лінійка до дня памяті воїнів-інтернаціоналістів, що загинули в Авганістані. 

 

  Під керівникцтвом заступника директора з НВР – Єсипенко Л.Л.  учні підготували історичні відомості про ті страшні події. Розповіли про тих воїнів, багатьом з яких не судилося повернутися додому живим.

 

   Хвилиною мовчання вшанували всіх тих воїнів, які загинули в Авганістані.

22 січня

Урочистості до Дня Соборності

                 Нехай ніхто не половинить
               Твоїх земель не розтина
                           Бо ти єдина, Україно,
                      Бо ти на всіх у нас одна.

   Щасливі ми, що народилися в такій чудовій, багатій, мальовничій країні – в нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.
   Державне свято  День Соборності  України наша школа  відзначила  урочисто та патріотично.  Школярі, щоб підкреслити  значення  свята, одягнулися  у вишивані сорочки, дівчатка – в українських віночках. Важливість цього державного свята підкреслювали синьо-жовті стрічки на одязі.  Діти  намалювали  яскраві газети, приурочені до свята. 

 

  В школі пройшли уроки національно-патріотичного спрямування з  української історії. 

  Для учнів 1-4 класів вчителі підготували виховний захід «Україна – єдина країна» до якого  приєдналася бібліотекар  - Вороневич Людмила Юріївна. Вона підготувала для дітей змістовну розповідь про історію цього свята, довгождане для багатьох поколінь патріотів з’єднання  українських земель.

 

  Також учні дізналися про традиції, що супроводжують це свято. Одну з них підтримують у початкових класах вже не перший рік – на знак єдності діти беруться за руки разом з вчителями під звуки Державного Гімну. Спеціально до свята бібліотекар підготувала виставку книг відповідної тематики. 

   На виховному заході для учнів всієї школи прозвучали поетичні вітання з уст учнів. Не обійшлося і без пісні української, сповненої почуттям глибокої любові і шани до Батьківщини:

 

                           «За квітучі гаї і калини цвіт у лузі

                        станьмо браття мої, помолімось разом друзі.

                           Хай молитви слова в небо птахою полинуть,

                            щоб завжди берегла Матір Божа Україну».

 

    В актовій залі школи для учнів 5-11 класів пройшов захід:

 

 «Любіть Україну, всім серцем своїм!» на якому учні мали змогу більш детально познайомитись з історією свята становлення Соборності України. Під чарівну пісню про рідний край (у виконанні Ваврик Юлії, Ваврик Валерії та Ваврик Ксенії ), взявшись всі за руки, діти показали єдність українського народу. А яскраві плакати, виготовлені спеціально до свята, розповіли учням, що Соборність – це єдність, цілісність та рівність.

 

   Саме тепер, як ніколи, важливо пригадати цю подію, коли, незважаючи на всіх тих, хто був проти, хто хотів загарбати українські землі собі – українці об’єдналися і демонстрація єдності мільйонів довела, що, попри всі намагання наших супротивників, Україна існуватиме вічно! Цей день, 22 січня,  школярі запам’ятають як день важливого державного свята.

22 січня

День Соборності

Початкові класи

22 січня класними керівниками 1-4 класів та за участі шкільного бібліотекаря було проведено святкову лінійку "До Дня соборності України" (для учнів початкових класів) Метою заходу було закріплення знання учнів про Україну, соборність країни, її символи, традиції, впровадження елементів естетичного виховання, культури спілкування; розвиток українського мовлення, культури поведінки; виховування любові і поваги до своєї Батьківщини України,її символів, традицій, обрядів.

В ході святкової лінійки бібліотекар Вороневич Л.Ю. познайомила дітей з історичними фактами цього свята. Інформацію доповнила вчитель Радостєва М.А., супроводжуючи її добіркою цікавих відеоматеріалів. Учні 4 класу Смоловиченко Т., Колодяжна К., Панченко А., Слободянок Ю., Бойко В., Галич А., Лисенко В. підготували "Поетичну хвилинку". У твіршах вони висловили любов, повагу до України, готовність захищати її соборність і незалежність. Ці почуття учні 1-4 класів показали символічним об'єднанням - взялися за руки і утворили міцне коло єдності. Основою цього кола стали учні 2 класу, які прийшли на лінійку з прапорцями України і додали всім урочистого, святкового настрою. Після лінійки усі бажаючі мали змогу познайомитися з добіркою літератури, присвяченої Дню Соборності, яка була представлена на книжковій виставці.

 

 

14 жовтня 2017р.

Поїздка до Цирку у місто Дніпро

"Територія ризику" - саме так називалася циркова програма, яку

відвідали учні Письменської школи 14 жовтня. Чудовими були виступи дресирувальників з дуже розумими собаками, а крихітки-поні, яких було аж 6, просто зачарували глядачів. Від повітряних гімнастів та акробатичних номерів на батутах неможливо було відірвати очей. Переповнений зал щиро сміявся, коли на манеж виходив клоун Живчик. Діти одержали справжнє задоволення, яке тривало цілих 3 години. Деякі учні побували у цирку вперше! По дорозі додому у шкільному автобусі не припинявся обмін враженнями. Дійсно, цирк - це завжди свято. А допомогли влаштувати його для учнів вчителі Смілик Л.Я.та Радостєва М.А., які і супрводжували дітей у цій поїздці.

 Шевченко Надія Михайлівна (мама учениці 2 класу)

13 жовтня 2017р.

У приміщенні спортивної зали відбулися спортивні змаганнясеред "чоловіків" початкових класів Письменської СЗШ

13 жовтня у приміщенні спортивної зали відбулися спортивні змагання

серед "чоловіків" початкових класів Письменської СЗШ. Приймали участь

команди Оранжевих, Жовтих, Синіх та Червоних. Проводилися такі

конкурси :

  • Схопи яблуко
  • Попади в ціль
  • М'яч на книжці
  • Пінгвіни-стрибунці
  • Зав'яжи стрічку
  • Збери пазли
  • Урожай картоплі
  • Конкурс капітанів "На місця"

Змагання проводили вчителі Радостєва Марія Анатоліївна, Смілик Любов

Яківна, Ваврик Любов Василівна, Шаталова Тетяна Миколаївна.

Конкурси оцінювало журі - бібліотекар Вороневич Л.Ю. та учень старших

класів Мартиненко Владислав.

За команди хлопців весело та голосно вболівали дівчатка 1-4 класів.

Всі команди одержали заслужені грамоти, гарний настрій та червоні щоки.

06 жовтня 2017р.

Виховний захід  "Мандрівка на планету здоров'я" в рамках бібліотечного тижня здорового способу життя.

Організатори заходу Вороневич Л.Ю., Радостєва М.А..

10 березня

Річниця народження та смерті Тараса Григоровича Шевченка

   З нагоди 203-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка та 156-ї річниці з дня його смерті в бібліотеці Письменської СЗШ 10 березня 2017 року відбувся виховний захід для початкових класів під лозунгом «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь!».

   Бібліотекар Людмила Юріївна Вороневич приготувала чудову виставку робіт Кобзара, серед яких було представлено як поетичні так і художні твори митця. А Марія Анатоліївна Радостєва, класний керівник 3 класу, розробила цікаву презентацію про життя і творчість українського митця з фоторепродукціями картин художника та мультиплікаційним відеороликом «Казки картинної галереї – Тарас Шевченко». Діти, переглядаючи мультфільм, захоплено впізнавали серед пейзажів відомі їм твори.

   У підсумок заходу, на честь борця за волю, учні охоче прийняли участь у вікторині «Садок вишневий коло хати»: редагували текст, відновлюючи рядки всім відомого вірша, знаходили кадри ілюстрацій до кожної строфи, декламували вірші українського поета і на останок в піднесеному настрої співали…

  Велика подяка Радостєвій М. А. за активну участь в виховній роботі початкової школи!

 

Л. В. Ваврик, вчитель початкових класів

3 березня

Рідній Дніпропетровщині  -  85  років!

    У привітній, затишній читальній залі шкільної бібліотеки зібралися учні початкових класів Письменської СЗШ разом зі своїми класоводами:  Смілик Л.Я. Шаталовою Т.М.  Радостєвою М.А.   Ваврик Л.В та бібліотекарем  Вороневич Л.Ю., щоб провести годину спілкування на тему «Дніпропетровщина – наш  рідний край, наша гордість і сила». У бібліотеці все  готове для такого спілкування: виставка фото альбомів та  книжок про Дніпропетровщину, твори Дніпропетровських поетів, картини з петриківським  розписом  -  все це підготувала  бібліотекар Вороневич Л.Ю.

  Смілик Л.Я. підготувала для всіх присутніх цікаву, змістовну розповідь про створення  та  розвиток  Дніпропетровської області. Свою розповідь вчитель підтверджувала різноманітними фото матеріалами та документами. Вчитель розповіла про  Дніпропетровщину театральну та  металургійну, Дніпропетровщину що  проводить різні дослідження в галузі   рослинництва та тваринництва, Дніпропетровщину наукову та машинобудівну а також про   її  гордість  космічну Дніпропетровщину.

  Не менш цікавою була і презентація «Рідній Дніпропетровщині - 85», яку підготувала та провела вчитель 3 класу Радостєва М.А.  Учні мали можливість побачити на карті України місце розташування нашої області й   місце розташування  нашого району на карті Дніпропетровської області. Слайд за слайдом  змінювалися і знайомили учнів початкових класів з містами нашої області, з її пам’ятками та визначними  місцями  а найбільше з людьми які прославили наш рідний край.  З гордістю та великим задоволенням   зустрічали  учні   на екрані кадри презентації  де вони колись бували (музей петриківського розпису, страусина ферма, історичний музей у м. Дніпро, музично – драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка,  центральний парк відпочинку, цирк, Свято Покровський храм у с. Рубанівському, обласна клінічна  лікарня

 ім. І. Мечникова.) 

  А далі була поетична хвилинка. Вчитель 2 класу Шаталова Т.М разом із своєю ученицею Махинею Настею прочитали вірш про наш рідний край – Дніпропетровщину.

 Для учнів 5 -11 класів  було  проведено єдиний урок  «Рідній Дніпропетровщині – 85 років», де  учні  переглянули фрагменти кінодокументів та відео  про наш рідний край, про видатних людей та сьогодення.

 Учнівське самоврядування випустили шкільну газету «Дніпропетровщина – регіон лідер».

 І по закінченню  шкільних заходів, як і годиться у день народження,  учні висловили свої побажання для рідної області: щоб  ще більше розквітала і могутнішала,  щоб завжди були щасливими її жителі і щоб ніколи не було війни.

 

Смілик Л.Я.

 

Вчитель початкових класів Письменської СЗШ

21 лютого

Міжнародний день рідної мови

«Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку, виховуючи в собі справжню людину кожен із нас повинен передусім створити у душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – мова».


21 лютого 2017 року у Письменській СЗШ була проведена святкова лінійка до Міжнародного дня рідної мови, учні 5-11 класів підготували інформаційні стінгазети про історію походження української мови, цікаві факти та вислови видатних людей, було також написано «диктант єдності» на тему «Україна - наша земля, наша Батьківщина».  

14 лютого

День Святого Валентина

   Вже міцно увійшов до українського святкового календаря «День святого Валентина». Для когось це свято і досі залишається чужим. Та у школах 14 лютого  неможливо залишитися осторонь свята і не помітити, що дітям це подобається. Вони обмінюються валентинками, дарують їх вчителям…

     У вчителів початкових класів Письменської СЗШ ( Радостєва М.А., Ваврик Л.В., Смілик Л.Я, Шаталова Т.М.) з’явилося бажання допомогти учням дізнатися про це свято більше і правильно ставитися до нього. З цією метою провели цікавий виховний захід. Початкові класи школи налічують 62 учні, тому вистачало і виступаючих, і глядачів, серед яких були і деякі батьки. В ході свята діти дізналися історію святкування, познайомилися з життям святого Валентина, який був в першу чергу християнином і по-різному допомагав людям, маючи невичерпну любов до всіх них. Зокрема, вінчав воїнів з їх коханими, незважаючи на заборону. Протягом заходу глядачі побачили веселі сценки , почули чудові пісні і познайомилися з крилатим Амурчиком. Його роль була, мабуть, найвизначнішою для присутніх. На уроках трудового навчання учні виготовили валентинки і віршовано презентували їхна святі. А Амур своїм поцілунком зачарував їх і перетворив на солодощі! Це стало приємною несподіванкою для дітей. Готувався до свята і вчитель мистецтва (Теоколкін М.М.). Підготував виставку малюнків та допоміг провести музичний конкурс. А вчителі Ваврик Л.В. і Радостєва М.А. відзняли та показали великий фоторепортаж «Любов у нашій школі». В ньому намагалися показати дітям не лише тему закоханих, а і те, що любов постійно супроводжує їх в житті. Любов між друзями, вчителями і учнями, батьками і дітьми, любов до мистецтва і природи…

 

Любо – найвище в світі почуття,

Вона не має меж, безкрая.

Любов’ю сповнене усе наше життя,

Вона нам душу й серце зігріває…

   

   Завершився захід зізнанням вчителів в любові до своїх учнів, піснею-подарунком у їх виконанні і щирим побажанням, щоб любов була невід’ємною частинкою серця кожної дитини. Чиста, щира, світла. Вона допоможе радіти життю, мати спокій в душі і обов’язково  у дорослому житті знайти своє кохання.

 

 

М.А.Радостєва, вчитель Письменської СЗШ

26 січня 2017 року на базі Письменської СЗШ відбувся районний семінар-практикум вчителів інформатики

Вчителем Бабич Т.В. був проведений урок інформатики у 7 класі "Обчислення в середовищі табличного процесора MS Excel" та позакласний виховний захід "Вікторина знавців інформатики" між 9 та 10 класами.

23 грудня

Новорічне свято

Хай здійсняються бажані мрії!
Рік Новий стане роком надії.
Хай здоров’я міцного прибуде.
Щастя, радості, посмішок всюди!
І достаток хай буде в оселі,
Творчих успіхів, сил і наснаги.
Від близьких — розуміння й поваги!.
І хай місця не буде турботам.
 З Новим 2017 роком !


Зимові свята люблять  і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес. 22 грудня чарівне дійство завітало до Письменської  школи. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті. Відомі  казкові персонажі – Сніжинки, Зірочки,  Дід  Мороз, Снігуронька, та багато інших  завітали в гості до учнів, подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів. Діти з задоволенням співали, грали, танцювали, розповідали вірші, показували новорічні сценки, з великим запалом та задоволенням брали участь веселих рухливих конкурсах.

Цього дня усі учні школи отримали не тільки заряд веселого настрою, але і солодкі подарунки від наших постійних спонсорів керівника  «Дніпроагроальянсу» Астіона Євгена Миколайовича та наших односельців Мудрака Анатолія Петровича та Мудрака Анатолія Анатолійовича які крім солодких подарунків подарували школі  і лісову красуню - ялинку. Педагогічний та учнівський колектив висловлюють вам найтепліші слова подяки і бажаємо  Вам у 2017 році – міцного здоров’я,  великого врожаю, успіхів у всіх  починаннях.

       А 23 грудня для учнів 8-11 класів  був організований Новорічний вечір. На шкільній сцені відбулася прем'єра вистави "Ніч перед Різдвом" за мотивами твору Миколи  Гоголя. Учні школи  представили глядачам свою першу дебютну постановку. Дуже за дітей хвилювалися керівники, вони ж і режисери вистави, вчителі нашої школи Радченко Наталя Георгіївна та Бутенко Аліна Юріївна. Ніби зі шкільного підручника на сцену зійшли безсмертні Гоголівські  герої   і впродовж цілої години розважали присутніх у залі глядачів. Дивлячись на гру акторів, глядачі постійно забували, про те, що перед ними звичайнісінькі учні, а не професіонали (ролі виконували: Оксани – Дубовиченко Діана, Вакули – Драпікін Богдан, Свата – Шевченко Олександр, Дяка – Мартиненко Владислав, Солохи - Швець Юлія, Голови – Хорт Михайло, Чорта – Твердохліб  Владислав, Оповідача – Федунова Ірина, подружки Оксани – Ваврик Валерія, Ваврик Ксенія, Ваврик Юлія, Дячихи – Шевченко Анна, Ткача – Шейгец Радіон, Чуба – Горевий Олександр). Грали учні так щиро, і з добрим гумором, що зал раз за разом вибухав гучним сміхом та оплесками.  По закінченню вистави, директор школи Галич Майя Борисівна привітала всіх із вдалою прем'єрою і побажала нових постановок не тільки на  шкільній, а і на великій сцені.  Різдвяна ніч – і ми знову дорослі діти, з вірою у диво і гармонію. Вітаємо жителів Васильківщини з Новим  роком та Різдвом Христовим !

 

Заступник директора з НВР

Л.Л. Єсипенко

19 грудня

День святого Миколая

 

За вікном сніжок летить,

Вітер повіває.

Тож спішіть усі до нас

На свято Миколая…

 

   Такими словами розпочали свято учні 3 класу Письменської СЗШ 19 грудня. Щороку цей день стає для дітей найочікуванішим. Третьокласники вирішили продовжити відчуття радості, яке всі одержали ще вранці, коли зазирнули під подушки. До актової зали запросили своїх друзів – учнів 1,2 та 4 класів, батьків.

   Вчитель Радостєва Марія Анатоліївна розповіла дітям про святого Миколая, його любов до дітей, до бідних та знедолених людей та тих, хто знаходиться в дорозі і потребує Божої допомоги. Заступником та помічником для них стає Миколай, який обов’язково чує молитви людей.

   Розпочали з пісні «Миколай, Миколай, ти до нас завітай…». Як і в справжньому житті  першими очікували на прихід святого зірочки на нічному небі. Дівчатка Галич Аліна, Гончарова Саша, Слободянюк Юлія, Близнюк Софія, Мезенцева Вікторія, Панченко Анастасія та Смоловиченко Тетяна виконали чарівний «танок зірочок». А їхні костюми не залишили сумнівів в тому, що перед присутніми справжній бал на нічному небі. На зміну їм з’явилися білокрилі янголи (Ракол Сергій, Атаманюк Іван,

Дерман Денис, Марченко Артем та Бєлих Нікіта), які дзвоном сповістили про наближення «начальника» цього свята. Та раптом втрутилася вредна Ябеда, яка зачитала список всіх поганих вчинків дітей, для яких мала окремий довжелезний список. Вона обіцяла все розповісти Миколаю, щоб залишити дітей без подарунків. З цією роллю майстерно впоралася Близнюк Софія. А допоміг все вирішити Помазан Сергій (учень 8 класу) в ролі самого святого Миколая. Прохання в Бога про прощення всіх поганих вчинків допомогло всім одержати подарунки від Миколая (за що окрема подяка колективу батьків). На святі також пролунала пісня «Ішов Миколай лужком-бережком…», а завершили свято настанови вчителя бути

слухняними, чемними, дружними, творити добро. Це побажання доповнила музична композиція у виконанні Радостєвої М.А. та Близнюк С. «Доброта Миколая».

   Організатор заходу висловлює подяку за допомогу в організації та проведенні батькам учнів 3 класу, учням, адміністрації школи та Ваврик Любові Василівні, без якої б свято не мало яскравого мультимедійного оформлення. Хочеться побажати усім дітям знаходити щороку 19 грудня під подушками часточку любові святого Миколая і їхніх батьків…. Нехай завжди знаходиться у нашому житті місце для доброти.

 

Радостєва М.А., вчитель 3 кл.

9 грудня

Виховна година про права людини

Я маю право жити на землі .

Творити дихати учитись

Примножувать багатства всі її .

Своєю Україною гордитись .

Боротися за неї і за честь стоять .

Безкрайнії поля її любити .

І щовесни журавликів із вірою зустріти .

На золотаве сонце в небесах .

Що щедро Україну зігріває .

На соловейка спів в гаях.

 

І на любов батьків безмежну і безкраю

       

        09 грудня вчителі початкових класів (1 - 4) провели разом з учнями виховну годину "Права і обов'язки маленьких громадян України". Діти познайомилися зі своїми правами, дізналися про документи, в яких вони записані . Також діти грали в ігри , складали пазли-кубики із зображенням прав дитини. Учні готувалися до заходу - принесли і презентували плакати "Право на повноцінне харчування", "Право на любов та піклування", "Право на освіту", "...на дозвілля та відпочинок" і багато інших. Деякі учні продекларували чудові вірші. Нагадали також і про обов'язки дітей, необхідність бути хорошими учнями, слухняними дітьми для своїх батьків, достойними громадянами України. Допомогла краще засвоїти матеріал книжкова виставка, яку підготувала

бібліотекар.

6 грудня

День Збройних Сил України

 Воїне, лицарю славний,
Ти зброю тримаєш в руках,
Щоб на нашу країну-державу
Злий не позарився враг.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Hащадку славних віків.

 

   6 грудня відзначається День Збройних Сил України- це всенародне свято захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, недоторканності і цілісності України.

    Це свято з’явилося завдяки відповідній постанові Верховної Ради, якою в 1993 році була відзначена річниця ухвалення закону «Про Збройні Сили України».

   На наших військoвих пoкладена священна місія — бoрoнити рідну землю, забезпечувати мирне життя свoгo нарoду. Істoрія Українськoї держави, і її Збрoйних Сил свідчить прo те, щo вoни з честю викoнують її й надалі свoєю важливoю справoю нагадують всьoму світoві прo те, щo Україна у надійних руках.

   В цей нелегкий час вся країна тамує подих слідкуючи за подіями на сході. Ми всі з повагою ставимося до воїнів, які охороняють кордони нашої Батьківщини і не дозволяють ворогам пройти далі. Напередодні Дня Збройних Сил України всі з особливим теплом згадують про героїв АТО. Не стала винятком і Письменська школа. 

    Учні нашої школи, такі як: Ситник Д., Швець Ю., Дерфі В.– учениці 11 класу, Шевченко О.- учень 10 класу  під керівництвом вчителя захисту вітчизни Кібального С.Л.,  провели лінійку з нагоди святкування Дня Збройних Сил України. Особливу увагу звернули на основних етапах становлення Української держави та  її незалежності.  Також  бібліотекарем школи Вороневич Л.Ю. була  представлена виставка підручників про українських воїнів-захисників, про патріотизм до рідної землі. Класними керівниками були проведені виховні години «Привітайте солдата» , «Пам’ятаймо про героїв АТО», хвилинки спілкування «Єднання заради перемоги».  

   Ми вдячні всім, хто захищав та захищає  нашу рідну землю від ворожих військ, хто ставав на захист Вітчизни за першим її покликом! 

   Сьогодні військовослужбовці виявляють глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для зміцнення обороноздатності нашої держави.

   Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

7 листопада

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

7 листопада в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек в 10-му класі був проведений виховний захід. Літературна кав’ярня «Час читати».

Бібліотекар Вороневич Л. Ю. познайомила учнів 10-го класу з біографією та творчістю нашої поетеси землячки Бех А. І.

 

Діти прийняли активну участь у підготовці та проведені заходу. Вони залюбки читали вірші поетеси, а також всі дружно обговорювали їх. На жаль Бех А. І. не змогла приїхати на зустріч, так як це пов’язано з її основною роботою на залізниці, але діти так захопилися її віршами про кохання, що вирішили все ж таки її запросити.     

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія